Sterke prestaties voor onze schermers: medailles en WK-tickets

Onze schermers hebben opnieuw een sterk periode achter de rug. Van nationaal tot internationaal niveau werden mooie resultaten neergezet. Met goud voor Kaat Roels, een knappe 12de plaats voor Lars Van Renterghem en meerdere podiumplaatsen tonen onze atleten hun vorm. Ook op ploeg- en universitaire kampioenschappen kleurden de clubkleuren het podium.

Bij het U17 Nationaal Circuit in Neufchâteau behaalde Kaat Roels goud. Roels begon overtuigend met 7 overwinningen in 7 poulewedstrijden en was daardoor vrijgesteld voor de T16. In de kwartfinale nam ze het op tegen Babette Gauthier (Les Mousquetaires Cinaciens). De Gentse kwam snel op voorsprong en bouwde die gestaag uit tot een duidelijke 15-5 overwinning. In de halve finale wachtte Helena Colling (CE Luxembourg). Het werd een spannende en moeilijke wedstrijd, maar Roels trok uiteindelijk met 15-13 aan het langste eind. In de finale stond ze tegenover Charlotte Böting (SC Latem-Deurle). Ook daar werd het nagelbijten tot het einde, maar Roels haalde het met het kleinste verschil: 15-14. Goud dus voor Kaat Roels!

Op het EFC-toernooi in Krakau (Polen) werd Lars Van Renterghem knap 12de op maar liefst 267 deelnemers. Na een sterke pouleronde (5/6) was hij vrijgesteld voor de T256. In de T128 volgde een thriller tegen de Sloveen Ravin Singh, die Van Renterghem met 15-14 won. Daarna volgden overtuigende zeges in de T64 (15-8) en T32 (15-10). In de T16 botste hij op de Amerikaan Adam Ginzburg, die de wedstrijd met 15-9 naar zich toetrok. Dankzij deze knappe prestatie is Van Renterghem geplaatst voor het WK U17 in Rio de Janeiro, waar hij samen met Kaat Roels en Wout Van Laecke onze clubkleuren zal verdedigen.

In het Franse Valenciennes vond een regionaal U20-degentoernooi plaats. Adrian Van De Steene pakte daar goud. Bij de dames was er brons voor Anna Neerman.

Op het ploegentoernooi in Embourg greep de familie Baekelandt net naast een medaille. Het team met Elias Baekelandt, Haeike Josephy en Maxime Baekelandt eindigde als vierde op 23 ploegen.

In Gembloux behaalde Bieke Deprez brons bij de dames senioren. Ze startte met 5 overwinningen in 7 poulewedstrijden. In de kwartfinale versloeg ze de Française Nataly Knecht met 15-9. In de halve finale moest ze met 10-15 het hoofd buigen voor Sophie Daco (CE Les 3 Armes), goed voor een mooie bronzen medaille.

Op het Universitair Kampioenschap kwamen onze schermers uit voor hun eigen universiteit of hogeschool. Renée Bruynooghe behaalde er brons. Na een sterke pouleronde (6/7), won ze in de eliminaties van Xandrine Scheurwegen met 15-7. Daarna verloor ze van Sophie Daco met 12-15. In dit kampioenschap werd de bronzen medaille ook nog uitgeschermd: Bruynooghe won de kleine finale tegen Elise Scholtes met 15-9.
Bij de heren behaalde Briecq Bauwelinck zilver. Na 5/6 in de poules volgden overwinningen tegen Jeff Scheerlinck (15-7) en Simon Vermeren (15-7). In de halve finale haalde hij het nipt van Nikita Kornilov met 15-14. In de finale moest hij uiteindelijk met 6-15 de duimen leggen voor Quentin Gamez.

In Ciney behaalde Crijn Verwaal brons bij de senioren. Hij begon met een perfecte 5/5 in de poules. Na een vrijstelling in de T128 won hij in de T64 met 15-14 van de Fransman Arthur Chevalier. In de T32 versloeg hij Joppe Wils (Schermclub Wezowski) met 15-11. Daarna volgden nog twee spannende clubduels: in de T16 tegen Adrian Van De Steene (15-14) en in de kwartfinale tegen Alexander De Winter (15-14). In de halve finale verloor Verwaal van Cyrille De Bock met 9-15, wat hem brons opleverde.
Diezelfde dag werd er ook per ploeg geschermd door de dames. Confrerie 1 (Renée Bruynooghe, Noa De Clerck en Anna Neerman) behaalde zilver. Confrerie 2 (Haeike Josephy, Annabella Nagy en Kaat Roels) pakte brons.

Op zondag behaalde Renée Bruynooghe nog een tweede podiumplaats met zilver bij de dames individueel. Na een moeilijke start in de poules (2/6) herpakte ze zich knap. In de T32 versloeg ze Anna Gulyas (SC Parcival Leuven) met 15-5. Daarna schakelde ze clubgenote Noa De Clerck uit (15-8). In de kwartfinale won ze nipt van Haeike Josephy met 10-9. In de halve finale versloeg ze Micol Cattana (SR Grande Harmonie) met 15-12. In de finale moest ze met 9-15 de duimen leggen voor Valerie Spazzoli (La Maison de l’Escrime).
Bij de herenploegen behaalde Confrerie 1 brons met Maxime Baekelandt, Leon Neerman, Philippe Oberson en Adrian Van De Steene.

Tot slot was er ook nog succes op de selectiewedstrijd voor het Frans Kampioenschap, waar Wout Van Laecke met zijn tweede club goud behaalde per ploeg.

Perswerking Sint-Michielsgilde
Jacob De Vriendt

Resultaten Europees Kampioenschap U17 & U20

Wout Van Laecke en Kaat Roels trokken met Team Belgium naar het EK U17 in Tbilisi (Georgië) Daar lieten ze sterke prestaties zien, zowel individueel als per ploeg. Wout Van Laecke kwam ook op het EK U20 in actie. Daar toonde hij het beste van zichzelf samen met Adrian Van De Steene.

Op het Europees Kampioenschap U17 in Tbilisi eindigde Wout Van Laecke individueel op de 24ste plaats. Hij begon met 4/6 in de poules, kreeg een vrijstelling in de T128 en won vervolgens van de Turk Mehmet Ilgar Cevizci met 15-11. In de T32 verloor hij nipt (12-15) van de Fransman Hiroaki Toto, die uiteindelijk Europees kampioen werd.

Kaat Roels werd 43ste bij de U17. Na 4/5 in de poules en een vrijstelling in de T128 strandde haar toernooi in de T64, waar ze met 4-15 verloor van de Zwitserse Szonja Paku Nemeth.

Foto FIE – Damesploeg EK U17 met rechts Kaat Roels

Per ploeg behaalde Team Belgium (U17) met Wout Van Laecke een mooie 7de plaats. De Belgen schakelden eerst Azerbeidzjan uit (41-33) en versloegen daarna Hongarije (45-42). In de strijd om verder te komen verloren ze nipt van Duitsland (42-45).

De damesploeg (U17) met Kaat Roels eindigde 14de. Zij wonnen overtuigend van Spanje (45-21) maar gingen daarna onderuit tegen Oekraïne (15-45).

Op het EK U20 eindigde Wout Van Laecke individueel op de 34ste plaats. Hij behaalde 5/6 in de poules en verloor in de T64 van de Zweed Filip Zimmerman (11-15). Adrian Van De Steene werd 59ste. Hij kwam uit op 3/6 in de poules, won van de Litouwer Rytis Rauktys (15-14) en verloor in de T64 van de Pool Szymon Wojciechowski (8-15).

Team Belgium U20 (met Van Laecke en Van De Steene) eindigde als 14de. Ze wonnen van Tsjechië (45-29) en werden daarna uitgeschakeld door Frankrijk (31-45).

We zagen dit EK veel vechtlust en enkele knappe overwinningen, met genoeg leermomenten om op voort te bouwen richting volgende internationale uitdagingen.

Foto FIE – Herenploeg EK U20 met links Wout Van Laecke en rechts Adrian Van De Steene

Perswerking Sint-Michielsgilde (degen)
Jacob De Vriendt